26.04.2017.

Светски дан књиге

Обележили смо празник писане речи на часовима српског и енглеског језика.

Ученици 51, 53, 61, 63, 71, 73, 81 и 85 осмислили су заједно са својим наставницима занимљив програм . С обзиром да је датум смрти Вилијема Шекспира и Мигела де Сервантеса Унеско прогласио Светским даном књиге, старији ученици упознали су млађе другаре са животом и делом двојице великана светске књижевности. Извели су и скеч „Скраћена верзија" (разговор Шекспира и менаџера). На свим часовима ученици су представљали прочитане књиге, читали најзанимљивије одломке, организовали квиз и показивали своје књижевне споменаре. Програм се одвијао у школској библиотеци и кабинету енглеског језика. Био је то прави празник речи, читања и лепе књижевности.

Професор српског језика

Љиља Станковић