05.05.2017.

ПРВО КОЛО ЛИГЕ КОДИГРАЊЕ

Наша школа ове године укључена је у програм „Битка за знање” и акцију „КОДиграње”, подржаних од стране Министарства државне управе и локалне самоуправе. Тим поводом смо организовали прво такмичарско коло у лиги „КОДиграње” за децу од 5.до 8.разреда. Било је потребно да се напише програм помоћу којег ће робот (мбот) сам ићи по стази, откривати препреке испред себе и пуштати светлосне сигнале одређене боје. Наши ученици: Дражовић Предраг, Нинковић Душан, Јовановић Илија и Симић Стефан успели су да испрограмирају робота који ће за 30ак секунди успешно прећи све сегменте стазе. Радујемо се 2.и 3.такмичарском колу и прилици да се заједно боримо за бољу будуцност наше деце.

наст.информатике Јелена РоглиЋ