17.05.2017.

Најуспешнији у години јубилеја OШ „Ћирило и Методије”

Пласман петоро наших ученика на Републичко такмичење из књижевности Књижевна олимпијада био је велики успех. Ипак, освајање сва три места на Републичком такмичењу, надмашило је сва наша очекивања. Уркос киши, која нас је 13. маја ове године испретила за Сремске Карловце, успели смо да освојимо све што се освојити може. Ива Бешевић (8/3) освојила је максималних 20 поена и прво место, Николина Милачић (8/3) 19 поена и друго место, а Михаило Величковић (8/1) 18 поена и треће место. Одлично знање су показале и Милица Ђукановић (8/4) и Марина Шимурина (8/4), које за неки поен нису освојиле републичку награду. Ове награде су посебно значајне осмацима, јер доносе додатне бодове за упис у средњу школу.

Из Карловаца смо се, након проглашења најуспешнијих, вратили поносни на своје ученике, јер смо једина школа из Србије која у осмом разреду има оволико награда.

Додела I награде Иви Бешевић за освојено прво место на Књижевној олимпијади у Сремским Карловцима

Марина Шимурина, Милица Ђукановић, проф. Мирјана Плавшић Ђорђевић, проф. Љиља Станковић, проф. Јасмина Станковић, Николина Милачић, Ива Бешевић и Михаило Величковић