28.9.2018.

Хуманизам и ренесанса поново у нашој школи

Тематски дан 28.9.2018 Хуманизам и ренесанса поново у нашој школи

Историја

Већ неколико година у седмом разреду у ченици и наставници наше школе организују тематски дан „Хуманизам и ренесанса“, ове године одржан је у одељењу 7-1. На часу Историје наставница Ана Ђорђевић је упознала ученике са значајем и обележјима периода хуманизма и ренесансе, а потом су кроз презентацију ученица Невене Станишић и Андреје Стојановић сазнали више о књижевницима и научницима овог раздобља.

Наставница историје

Ана Ђорђевић

Музичка култура

О процвату културе у ренесанси ученици су сазнали и на часу музичке културе.

Сазнања са часа историје користила су им да повежу и схвате како се музика развијала.

Кроз краћа излагања неколико ученика, по одређеним областима, ученици су сазнали какав је препород имала музика у епохи РЕНЕСАНСЕ“

Наставник музичке културе

Биљана Матовић

Француски језик

На часу Француског језика ученицису преводили песму „Bonjour mon coeur“, француског ренесансног песника Pjera de Ronsara.

Наставница француског језика

Сенка Јоксимовић- Мања

Ликовна култура

На часу ликовне културе ученици су се упознали са ликовним делима ране и високе ренесансе.Тај период процвата светске културне баштине презентован је кроз интерактивне часове. Путем савремених медијума ученици су се упознали са нај еминентнијим ликовним ствараоцима тога доба и њиховим делима.

Наставница ликовне културе

Татјана Росић