29.10.2018.

Обилазак Народне библиотеке Србије

Ученици одељења V2 и V4 су 29.10.2018.године, у овиру додатне наставе из историје, посетили Народну библиотеку Србије заједнo са наставницом Аном Ђорђевић. У Библиотеку смо ушли "Путем знања". Током обиласка љубазни домаћини су нам објаснили шта су културна баштина и културно добро. Спровели су нас кроз читаонице, легате Милана Ракића и Милоша Црњанског. Објаснили су нам на који начин се користи библиотечки фонд и упознали нас са историјатом библиотеке. Велику пажњу су нам привукли географска карта Света из 1717.године и читаонице.

Ову посету смо обогатили тиме што смо у близини Народне библиотеке Србије видели Храм Светог Саве, као и споменике знаменитих Срба: Светог Саве, Николе Тесле и Карађорђа Петровића.

Обилазећи места која припадају културној баштини српског народа, проширили смо знања која ћемо искористити у нашем даљем школовању.

Ученици одељења V2 и V4, чланови додатне наставе из историје