27.12.2018.

Посета Природњачком музеју

Одељење 6/3 је у оквиру географске секције посетило Природњачки музеј на Калемегдану и погледало изложбу "Пази, отровно!". На изложби су представљене отровне врсте гљива, биљака и животиња из свих делова света и описани отрови из природе, њихова улога, намена и значај. Елементе изложбе сачињавају необични експонати, а посебна атракција за ученике био је сегмент са изложеним живим експонатима егзотичних шкорпија и паукова. Кустос музеја је ученицима пренео савете како се понашати у случају контакта са отровима из природе. Посета је завршена у одељку Музеја где су представљене разноврсне геолошке публикације, од којих су многе прилагођене деци.