6.5.2019.

„Шетајуће математичко знање /Floating mathematical knowledge“

Ученици 7-4 Николина Михајловић, Теодора Пјевац, Хелена Јовановић, Николина Митровић, Лазар Царевић и Алекса Николић са наставницом математике Миленом Милановић учествују у пројекту „Шетајуће математичко знање /Floating mathematical knowledge“ чији је носилац Шеста београдска гимназија, а учесници су, осим наше школе још ОШ „Змај Јова Јовановић“, ОШ „Павле Савић“ и ОШ „Владислав Рибникар“ из Београда.

У досадашњем делу пројекта, ученици су активно учествовали у математичким и информатичким радионицама које су одржане у просторијама Шесте београдске гимназије, где су се кроз хоризонтално учење са менторима, ученицима гимназије, проширили своја математичка и информатичка знања.

Продукт пројекта биће приказан ученицима наше школе на трибини,

23. маја 2019. године у 13:30 у холу школе

те овом приликом позивамо све љубитеље математике да нам се придруже.

Учесници пројекта ће са продуктима свог рада у оквиру манифестације „Мај месец математике“ прошетати улицама Београда 27. маја 2019. чиме ће допринети популаризацији и промоцији математике не само у нашој школи, већ у целом граду.

Слике погледајте у ГАЛЕРИЈИ.