19.11.2021.

ОД ЋЕЛИЈЕ ДО ОРГАНИЗМА

Драги Ћирилци, млади Надини биолози истраживачи и Жељкови биочувари природе су у холу школе представили мини перформанс како се од органеле- појединачног, преко ткива и органа, стиже до система органа и савршеног склада у непоновљивом организму! И зато са правом кажемо: Њено Величанство Ћелија!!!! Научили смо и како органеле код биљака врше фотосинтезу, чувају воду, дишу и транспиришу. Али и о мишићним срчаним ћелијама које не одмарају и раде 24ч дневно, градећи срчани ткиво и наше срце. А ове гранасте ћелије које имају наставке су нервне ћелије...замислите граде мозак и улазе у све делове нашег тела.