01.09.2017.

Пријем првака у ОШ „Ћирило и Методије“

Ученици и учитељи другог разреда и Продуженог боравка наше школе су за дочек првака и њихових родитеља и пратиоца , припремили добродошлицу у холу школе и приредбу у свечаној сали. Разнобојни облаци балона, кловнови са ведрим порукама од балона, изложба цртежа са тестирања будућих првака, топле речи другара са корпицама пуним бомбона, озарили су осмехом лица нових ђака већ на уласку у школу. Приредба је протекла у лакој, ведрој, мотивишућој комуникацији извођача и првака. Почела је свима познатим плесом и песмом „Кад си срећан“, наставила се скечевима „Словарица“, „Крај школске године“, плесним тачкама оригиналне, модерне кореографије на популарну музику, рецитацијама „Мени је мене жао“, „Школа за одрасле“, кореографијом са марширањем ученика на музику Јохана Штрауса- Радецки марш. Након приредбе директорка школе је пожелела добродошлицу првацима и њиховим родитељима и пратиоцима и упознала их са учитељима који су своје мале ученике први пут повели у њихове учионице, где су их поред разговора очекивали и дарови. Свим учесницима овог свечаног и великог догађаја, као и осталим ученицима и запосленима наше школе, желимо добро здравље и много успеха и среће у наредној школској години.

Извештај: учитељица Мирослава Лазаревић.