04.10.2017.

Дан заштите животиња у ОШ „Ћирило и Методије“

У оквиру Дечје недеље, у нашој школи је одржана манифестација Дан заштите животиња 4. октобра, када се у целом свету одржава ова манифестација установљена 1931. на првој еколошкој конвенциј у Фиренци. Ученици од 1-4. су уз помоћ родитеља припремили изложбу малих кућних љубимаца као и акцију поклањања љубимаца заинтересованим посетиоцима. Са тематског часа Ликовне културе своје радове су изложили у холу иза штандова на којима су биле куце, маце, папагаји, хрчци, рибице и корњаче. У позадини догађаја, ученици су преко разгласног уређаја рецитовали познате стихове или читали своје песме и саставе чији су главни ликови животиње. Овај дан је организован по идеји и плану учитељица задужених за развијање еколошке свести код најмлађих и као Дан отворених врата школе и сарадње са локалном заједницом, па су посетиоци били поред родитеља и баке, деке, млађе сестре и браћа, као и комшије који имају малог кућног љубимца. Веселог дружења не би било без подршке управе школе и несебичног рада помоћног особља на поставци изложбе и педантном сређивању хола после ње.

Организација простора и извештај: учитељица Мирослава Лазаревић