22.3.2019.

Посета Етнографском музеју

Одељење 3/4 је у петак 22.3.2019. ишло у Етнографски музеј на радионицу ,,Разломачка шара". Након што смо дошли, сви смо се окупили у велику салу где су у стакленим витринама стајале народне ношње из различитих крајева Србије. Када смо детаљно осмотрили и прокоментарисали сваки излог, поделили смо се у парове и добили по 3 папира на којима су били недовршени радови кецеља које смо требали да пронађемо. Када смо све пронашли, отишли смо у једну учионицу где су нас чекали матријали за рад (хамер, маказе, лепак, папири у боји). Задатак нам је био да, инсирисани шарама са сукњи и кецеља, направимо своју шару. Ову радионицу бисмо свакоме препоручили.

Ученица
Елена Танасић