25.4.2019.

Како је Британија постала велика?

Тематски дан под називом ''Како је Британија постала велика?'' је одржан у одељењу VI2. На часу енглеског језика, ученици су гледали видео презентације, мапе и постере, заставу. Гледали су видео снимак који приказује колико је Британија некада била велика, у којим све деловима света је имала своје колоније и како је и којим темпом њена територија постала оваква каква је данас. Ученици су читали о познатим британцима чија су достигнућа учинила Британију великом и кроз дискусију дошли до закључка да једну земљу великом не чини само територија него и људи и њихова достигнућа. Поменули смо и ''велике'' људе и њихова достигнућа који су нашу земљу у том смислу учинили ''великом''. Ученици су се подсетили свега што су раније научили о Великој Британији, па су кроз игру показали и шта су запамтили. (Наставница Данијела Веселиновић)