11.3.2020.

МЕРЕ ЗАШТИТЕ И ПРЕПОРУКЕ РАДИ СПРЕЧАВАЊА ШИРЕЊА ИНФЕКЦИЈА

Како бисмо се заштитили од евентуалних грипова, прехлада и вируса важно је да:

- редовно перемо руке сапуном

- не додирујемо очи, уста и нос неопраним рукама

- не размењујемо храну и не користимо исте флашице и чаше за воду

- искоришћене папирне марамице и убрусе одлажемо у корпе за отпатке

- разговарамо о одржавању личне хигијене и мерама заштите на часу одељенске заједнице

- информишемо се из проверених извора и не ширимо дезинформације

Бављење васпитно-здравственим темама је важан и одговоран задатак свих нас. Због тога се треба активно укључити у све мере заштите и учинити наше окружење, а самим тим и све нас, безбеднијим.

Препоручујемо да се све прославе и дружења која укључују окупљање већег броја особа одложе.

Потребно је редовно одржавање школског простора: проветравања учионица, чишћење дворишта и учионица и редовно пражњење корпи за отпатке.

Прање и дезинфиковање подова, зидова, врата и површина клупа.

Редовно снабдевање течним сапуном тоалета, учионица и трпезарија.

Планирати часове одељењске заједнице у свим разредима посвећене одржавању личне хигијене и непосредног окружења, али и комуникацији која није подложна паници и ширењу непроверених информација.

У оквиру наставних и ваннаставних активности планирати, у складу са предметном облашћу, васпитно- здравствене теме односно упознавање са путевима вирусних инфекција и информисања.

Планирати активности ученичког парламента које ће подстицати ученике на редовно одржавање личне хигијене и одржавање школског простора.