06.11.2020.

ПРОЈЕКАТ " ЛЕПОТЕ НАШЕ ДОМОВИНЕ "

Пројекат „Лепоте наше домовине“

Почетком ове школске године наставнице географије Данијела Ћирковић и Тамара Грујичић су у школи покренуле међународни пројекат „Лепоте наше домовине“ . Преко еТвиннинг портала су пријавиле нашу школу и неке ученике 8.разреда као учеснике овог пројекта. Пројекат треба да представи нашу земљу кроз више мотива: Симболи наше земље, Културно историјске знаменитости, Национални паркови, Народна ношња,Традиционална јела.... Пројекту се прикључило више земаља из региона : Хрватска, Србија, Словенија, Пољска, Грчка, Северна Македонија ...

Ученици који учествују у пројекту су : Лена Јовановић 8/2, Лена Лазаревић 8/2, Лена Дојчиновић 8/2, Марко Видин 8/2, Лена Бешевић 8/3, Глорија Ђукић 8/3, Јована Дељанин 8/3. На едукативним паноима су представили „Симболе наше домовине“ као што су Бели анђео, манастир Студеница, сарма, гибаница, Голубачка тврђава, кафана“?“ и други. Изложба радова је у Белом холу школе. Фотографије можете погледати на сајту школе на страни Галерија или ОВДЕ