18.10.2021.

У ВУКОВОМ И ДОСИТЕЈЕВОМ МУЗЕЈУ

У Вуковом и Доситејевом музеју 24.9.2021.

Ученици 8/1, 8/3 и 8/4, заједно са својим наставницама српског језика посетили су Музеј Вука и Доситеја како би употпунили своје знање из историје језика стицано на часовима током септембра . Ученици су у музеју сазнали многе занимљиве ствари из живота ова два великана српске културе, просветитеља и првог српског министра просвете Доситеја Обрадовића и реформатора српског језика Вука Караџића.

Упознали су се са збирком у којој се данас чувају лични и породични предмети Вука Караџића, портрети, прва издања његових књига и бројна архивска грађа. За разлику од Вукове заоставштине, личних предмета Доситеја Обрадовића нема, али су изложена прва издања његових дела, преписке и портрети.

Причу о великанима завршили смо обиласком Саборне цркве и места на коме су сахрањени Вук и Доситеј.

Фотографије можете погледати на сајту школе на страни Галерија или ОВДЕ